Jak dobrać idealny garnitur dla mężczyzny

Spis treści:

Dlaczego garnitur jest ważny?

Garnitur to nieodłączny element garderoby każdego mężczyzny. Odpowiednio dobrany, pozwala poczuć się pewniej i zwiększa szanse na odniesienie sukcesu w pracy czy podczas ważnych wydarzeń.

Nie tylko wpływa na naszą samoocenę, ale również pozwala na zrobienie dobrego pierwszego wrażenia. Zatem, jak dobrać idealny garnitur?

Jak dobrać właściwy kolor garnituru?

Najważniejszą kwestią jest dopasowanie koloru do okazji, na którą będzie noszony garnitur. Ciemne kolory są odpowiednie do uroczystych wydarzeń, natomiast jasne i pastelowe są bardziej casualowe i pasują do mniej formalnych okazji.

W przypadku koloru, warto również zwrócić uwagę na rodzaj karnacji. Jasne kolory pasują do osób o jaśniejszej skórze, natomiast ciemniejsze do tych o ciemniejszej skórze.

Jak dobrać właściwy fason garnituru?

Fason garnituru powinien być dobierany w zależności od sylwetki mężczyzny. Osoby szczupłe powinny wybierać bardziej dopasowane modele, natomiast osoby o pełniejszych kształtach powinny postawić na garnitury z szerszymi ramionami i luźniejszym krojem na wysokości brzucha.

Należy również pamiętać o długości marynarki – ta powinna kończyć się na długości szóstego kręgu kręgosłupa.

Jak dobrać właściwy rozmiar garnituru?

Jak już wspomnieliśmy, fason garnituru powinien być dopasowany do sylwetki mężczyzny. Dlatego też, najlepiej jest wybrać garnitur w sklepie stacjonarnym, gdzie można go przymierzyć i sprawdzić, czy dobrze leży.

Ważne są również szczegóły – marynarka nie powinna odstawać od pleców, rękawy muszą kończyć się na wysokości nadgarstka, a spodnie nie mogą być ani za luźne ani zbyt obcisłe.

Podsumowanie

Dobry garnitur to inwestycja na lata. Dlatego warto poświęcić trochę czasu na znalezienie odpowiedniego modelu, który będzie idealnie dopasowany do naszej sylwetki oraz okazji, na którą będzie noszony. Pamiętajmy również o szczegółach – dobrze dobrane spinki do mankietów czy krawat potrafią zdziałać cuda.

FAQ

Czy każdy kolor garnituru pasuje do każdej karnacji?

Nie, kolor garnituru należy dobierać zgodnie z karnacją. Jasne kolory pasują do osób o jaśniejszej skórze, natomiast ciemniejsze do tych o ciemniejszej skórze.

Jak długa powinna być marynarka w garniturze?

Marynarka w garniturze powinna kończyć się na długości szóstego kręgu kręgosłupa.

Jakie spinki do mankietów pasują do garnituru?

Wybierając spinki do mankietów, warto kierować się stylem garnituru. Jeśli nosimy bardziej formalny model, postawmy na eleganckie spinki bez żadnych zdobień. W przypadku mniej formalnych garniturów, można postawić na ciekawe wzory czy kolorowe spinki.